Edukacyjna Wartość Dodana

Instytut Badań Edukacyjnych opublikował wskaźniki maturalne EWD za lata 2013-2015. EWD pozwala określić wkład szkoły w wyniki nauczania. Należy pamiętać, że wyniki nauczania w np. w liceum zależą od wielu czynników niezależnych od samej szkoły, w której uczył się absolwent, ale w dużej mierze od wcześniejszych etapów edukacyjnych (gimnazjum). Porównanie potencjału uczniów po zakończeniu III etapu edukacyjnego (początek nauki w liceum) z wynikami egzaminu maturalnego pozwala określić m. in. czy szkoła ponadgimnazjalna w pełni wykorzystała potencjał uczniów.

Biorąc pod uwagę dane opublikowane przez IBE na stronie www.ewd.edu.pl nasza szkoła jest w czołówce (4. miejsce) wśród szkół lubelskich (I LO – 231,2 pkt, III LO – 226,3 pkt, II LO – 224,4 pkt, XXI LO – 223,8 pkt).

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.