Aktualności

Dnia 6 grudnia grupa 15 uczniów z klasy 1A, 1D, 2A, 2D uczestniczyła w kolejnych zajęciach na Uniwersytecie Medycznym w ramach projektu, ”MisjaMED”. W Zakładzie Zdrowia Publicznego odbyły się zajęcia z dietetyki (liczenie BMI, zapotrzebowanie energetycznego, układanie jadłospisu), a w Zakładzie Mikrobiologii uczniowie mieli możliwość barwienia bakterii metodą Grama, wykonywania posiewów i antybiogramu, a także zgłębiali tajniki genetyki (izolacja DNA z bakterii, technika PCR, elektroforeza).

W dniach 4-7 grudnia 2017 r. odbyły się nasze szkolne adwentowe dni skupienia, które prowadził dla nas ks. Krzysztof Orlicki. Ks. Krzysztof, mówiąc o Adwencie, mówił o czasie zmian – zmian w myśleniu o Kościele i wierze, do której warto i trzeba się przyznawać, a także o talentach, które każdy z nas w sobie nosi. Zapraszamy do galerii zdjęć.

W dniu 29 października 2017 roku w Bursie Szkolnej nr 1 przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki odbył się I Miejski Konkurs Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Rabińska z klasy 3gD, Rozalia Kramek z klasy 2A, oraz Franciszek Lewocki z 3C pod opieka p. Łukasza Jemioły. 

W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt osób, w różnym przedziale wiekowym. Jednak jury najbardziej przypadł do gustu występ właśnie naszych uczniów. Wiktoria fantastycznie zaśpiewała a Rozalia i Franciszek akompaniowali, również na bardzo wysokim poziomie. Zgodną decyzją jury nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce!

Uczeń klasy 3C, Arkadiusz Chmielewski, został laureatem prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Jesienne Debiuty Poetyckie, z tytułem Talent Roku 2017 (opiekun: p. Danuta Bilińska). Arek został nagrodzony m.in. indeksem na dowolny kierunek studiów na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz publikacją w tomie "W poprzek słów". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Klasa 3gD wraz z wychowawczynią Joanną Stachowską wzięła udział w akcji "Mikołajki jak z bajki" organizowanej przez Fundację Spełnionych Marzeń. Uczniowie przekazali ponad 60 prezentów na rzecz podopiecznych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dziękujemy za okazane serce!

 

18 listopada grupa naszych wolontariuszy po raz kolejny odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Kiełczewicach. Tym razem pretekstem do wizyty były nadchodzące andrzejki. Czas spędzony z mieszkankami DPS-u wypełniły wspólne tańce i radosne rozmowy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

W dniach od 17 do 20 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły Jolanta Wójtowicz, Aleksandra Oleszek, Helena Klocek i Arkadiusz Gromek, laureaci międzynarodowego konkursu "Młodzież pisze wiersze" w kategorii tłumaczenia wierszy z języka niemieckiego na język polski, wzięli udział w uroczystej prezentacji nagrodzonych prac, która odbyła się w Berlinie. Zwiedzili również kilka zakątków tego miasta, m.in. Pałac Charlottenburg, Muzeum Przyrodnicze oraz Akwarium przy berlińskim zoo. Nad naszymi uczniami opiekę sprawowała pani Dorota Koper. Naszym laureatom serdecznie gratulujemy!

20 listopada 2017r. grupa piętnastu uczniów z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie w ramach projektu Misja MED.

Uczniowie z klas 1D, 1A, 2A i 2D, którzy przebrnęli przez sito kwalifikacji, będą mieli możliwość uczestniczenia w cyklu zajęć prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Medycznego (18 modułów tematycznych). Spotkania rozpoczęły się od ćwiczeń doskonalących komunikację interpersonalną, pobudzających do kreatywnego myślenia oraz wymagających sprawności ruchowej. Kolejne zajęcia odbyły się w Stomatologicznym Centrum Klinicznym UM. Każdy z uczestników miał między innymi możliwość wykonania wypełnienia w uzębieniu Oskara.

Wdniu 18 listopada 2017 o godzinie 10.30 w sali 109 odbędzie się zebranie Rady Rodziców Gimnazjum i Liceum.

 W sobotę 18 listopada br. zapraszamy Rodziców na zebranie oraz konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.


Program zebrania dla liceum:
klasy 1
godz. 11.00 - 11.40 – spotkanie w auli:  Nasze dzieci - "dzieci sieci". (dr Katarzyna Hartfil)

godz. 11.45 - 12.15 – spotkanie z wychowawcami w klasach
godz. 12.15 - 13.30 – konsultacje z nauczycielami

klasy 2
godz. 11.00 - 11.40 – spotkanie w sali gimnastycznej: Jak zmotywować a nie zdołować - wskazówki praktyczne. (mgr Justyna Kozłowska)

godz. 11.45 - 12.15 – spotkanie z wychowawcami w klasach
godz. 12.15 - 13.30 – konsultacje z nauczycielami

klasy 3
godz. 11.45 - 12.15 – spotkanie z wychowawcami w klasach
godz. 12.15 - 13.30 – konsultacje z nauczycielami

 

 

W dniu zebrania z Rodzicami należy liczyć się z trudnościami z parkowaniem samochodów na  szkolnym parkingu. Prosimy w miarę możliwości o parkowania pojazdów poza terenem szkoły.

Archiwum aktualności

Kalendarium 

Grudzień 2017
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.